10 טעויות הנפוצות בעבודה מהבית

החלטת שאתה רוצה להקים עסק אינטרנטי?  מזל טוב! אם עדיין לא, ממליץ לך לקרוא על 10 סיבות למה לעבוד מהבית. רצון ומחשבה הם חיוניים, אך הרבה יזמים מתחילים עושים לפעמים טעויות שגורמות להם לוותר על החלום והעסק. גם אני עשיתי חלק מטעויות האלה

1. אין פתרון לבעיה.

אם אתה רוצה לבנות עסק מצליח ומניב הכנסות, אתה חייב לספק ערך. דרך הכי פשוטה לדעת שמוצר שלך בעל ערך או לא, זה לבדוק שהוא באמת נותן פתרון לבעיה או עונה לדרישה אמיתית של אלו שזקוקים לו.

לפעמים, יש לך רעיון כל-כך מבריק, אתה בעננים. אתה בטוח שזה מה שיביא לך את חופש הפיננסי, ששוכח לבדוק אם יש דרישה או צורך במוצר. לכן לפני שאתה משקיע זמנך וכספך, תשקיע מזמנך ותחקור את השוק. תסתכל סביבך, תעבור על פורומים ובלוגים, תבדוק מה מציק לאנישים, על מה הם מתלוננים, איזה מוצר או שירות הם מחפשים ולא מצליחים למצוא בשוק.

2. לא בפוקוס.

ללא ספק אינטרנט מפוצץ מעל ומעבר בהזדמנויות. כל מה שצריך זה רעיון ותשוקה, לבנות אתר אינטרנט סביבו, ולאחר מספר חודשים יש לך עסק אמיתי. אירונית, אבל בגלל אותה סיבה הרבה יזמים חדשים לא מצליחים. איך זה קורה? בגלל שמנסים להשתלט על הכל ולנסות את עמצם בכל התחומים בו זמנית.

הם פותחים מספר בלוגים במקביל, מקדמים מספר תוכניות אפילייט, יוצרים מיני-אתרים בשביל AdSense ובנוסף לכך מספקים שרותי יעוץ. כתוצאה מכל זה, הם משיגים תוצאות של ממוצע או אפילו פחות בכל התחומים האלה.

רוצה משהו חזק ועוצמתי? תהיה מפוקס במטרה אחת, ותשקיע בה את כל הכוחות ומאמצים שלך. זה נכון גם לגבי שאר הדברים בחיים שלך. תחשוב על זה. כאשר אתה מפזר קרני השמש, הם לא חזקים. וכאשר תרכז אותם יחד, הם הופכים להיות מאוד עוצמתיים. כל-כך עוצמתיים שהם יכולים לחתוך ברזל! וזה רעיון שעומד מאוחרי קרן לייזר.

3. מתחיל ולא לסיים.

טעות זו קשורה מאוד לקודמת. אנשים ללא התמקדות והתמדה בדרך כלל לא מוצאים זמן לסיים דברים שהתחילו. בטח אתה מכיר כאלה או שאתה כזה, הם מתחילים דיאטה חדשה, אך מפסיקים אחרי שבוע. אין צורך להגיד שהסיכוי להשיג את המטרה שלו, לרדת במשקל הוא אפסי. אותו דבר אפשר להגיד על עסקים, יזמים שלא מסוגלים לסיים את מה שהם התחילו, לא יגיעו רחוק.

כאשר מריצים מספר פרויקטים בו זמנית, רק מעטים מהם יושלמו עד הסוף. אפילו אם בנאדם מאוד מסודר, עדיין יכול לעשות טעות, ולא לסיים את מה שהתחיל.

4. חוסר השקעה.

לא משנה אם אתה מתכנן לפתוח בלוג או חברת און-ליין, תצטרך להשקיע כסף לאורך הדרך. טכנולוגיות של היום וכלים של WEB 2.0 מורדים את עלויות ועוזרים לנהל כל עסק בצורה יותר נוחה, אבל זה לא אומר שצריך להתחיל את העסק עם אפס השקעה. זה יהיה אפשרי, אך לרבות המקרים זה לא יביא את אפקט התנופה אופטימלי ויהיה קצת מסוכן. יזמים אשר לא ישקיעו על ההתחלה בפרוייקטים שלהם, יקבלו תנופה מאוד רדומה אם בכלל.

5. השקעה מופרזת.

חייב לציין שטעות זו לא כל-כך נפוצה כמו קודמת, אך עדיין יש. טעות אופיינית לאנשים שיש להם תזרים מזומנים ממקורות אחרים(יזם שהחליט לעבוד באינטרנט, אנשים עם חסכונות מעבודות רגילות או סטארטאפים שגייסו כספים). למה השקעה מופרזת יכולה להיות בעייתית? בגלל שהכסף מטמטם אותנו.

כאשר יש תקציב, שוכרים אנשים שיעשו את העבודה בשבילכם, אפילו כאשר אין צורך. משקיעים כסף על קמפיינים שבסופו של דבר לא יעזרו לכם הרבה וכך הלאה. בסופו של דבר הכסף יגמר, וזה יקרה, תמצאו עצמכם עם עסק שלא יכול לתפקד לבד.

לכן אם יש לכם תקציב טוב, תגבילו אותו ותצמדו עליו בכל מחיר. הרי בסופו של דבר העסק חייב לרוץ לבד, ללא כסף שאתם מזרימים אליו בשלבים מאוחרים.

6. לנסות להימנע מתחרות.

אנשים נותים לחשוב, שסוד ההצלחה הוא למצוא שוק ללא מתחרים ולשלוט בו. עדיין יש כאלו הזדמנויות, אך קשה, קשה מאוד למצוא אותם. אם קיים לקוח או עסק עם דרישה מסוימת, תהיה בטוח שיש חברות שעובדות על הפתרון ברגע הזה. אם אתה חולם ליצור כזאת נישה, ובאמת תעשה, לאחר זמן מסוים חברות אחרות יבואו בעקבותיך.

אם לא מצליחים להימנע מתחרות, צריך לנצח בה!  תחרות זה דבר טוב, היא מנוע של התפתחות וחידושים. כאשר תנצח בתחרות, תהיה יותר טוב ויותר מיומן!

ואל תפחד להיכנס לתחרות, לידיעתך: פייסבוק ו-MySpace לא היו ראשונות, החלוצה הייתה Classmates.com. גוגל לא היה מנוע חיפוש ראשון, אמזון – לא הייתה חנות ספרים ראשונה שמכרה און-ליין.

7. לא להמציא גלגל מחדש.

אם תנסה להמציא מחדש את תורת העסקים, תתקשה להשיג הצלחה. חשוב מאוד לדעת את המתחרים שלך, לזהות במה הם מצליחים, לזהות מרכיבים להצלחה שלהם ובסוף תדעו איך נראה עסק מצליח. לאחר ניתוח  תדע גם מהם נקודות חולשה שלהם וזה יהיה היתרון שלך. בעולם, חברות רבות מאגדות שיטות מצליחות של השוק ומחדשים בו זמנית.

8. לעשות הכל לבד.

דבר הכי קשה ליזם, זה ללמוד לפזר משימות. אם אתה עושה הכל לבד, אתה שולט בכל הפרטים, שכוללים את איכות ומועדי סיום פרויקטים. כאשר מעבירים עבודה לאחרים, נכנסים לאי-ודאות. לרוע המזל, אי אפשר לבנות עסק לבד. יש כל-כך הרבה דברים שאדם אחד, כמעט ולא יוכל לעקוב אחריהם, רק בעבודה קשה מאוד. פיזור המשימות מאוד חיוני לעסק שלך, אתה חייב להתחיל לעשות את זה בהקדם האפשרי.

אתה לא צריך להתחיל להעסיק עובדים, אתה יכול להיעזר בפרילנסרים.

9. קשוח מדי.

יש לך חזון ברור, יודע מה אתה רוצה להשיג, אבל חשוב לא להיות קשוח לגבי דרך הגשמת החזון. חזון הוא המטרה שלך והיא חייבת להיות כמו הר, לא ניתנת להזזה. אבל מצד שני שיטות, טכניקות ודרכי ההגעה להר חייבות להיות גמישות וניתנות לשינוי בהתאם למצב השוק ומצב הרוח.

10. לא בודק, ולא עוקב.

לסמוך על תחושת הבטן ואינטואיציה זה טוב, אבל אתה חייב לדעת מתי. בהרבה מקרים אנשים סומכים יותר מדי על אינטואיציה שלהם (מעצלנות או מחוסר אכפתיות), כאשר צריכים לעקוב ולנתח נתונים חשובים.

בכל זמן שתצטרך לקבל החלטה חשובה לעסק או לבנות תוכנית עסקית. אם זה אפשרי, עדיף להסתמך על נתונים ועובדות שנבדקו. העניין ידרוש עבודה וגם זמן, אבל ההבדל יכול להיות בין החלטה נכונה או כושלת.