10 סיבות לעבוד מהבית

בשנים האחרונות כאשר האינטרנט פרץ לחיינו כמעט בכל תחום, הוא הביא איתו מגמה חדשה, הזדמנויות חדשות. האינטרנט תופעה סוציוכלכלית הכי גדולה מהמאה שלנו. זה הפך את הדרך שאנשים מתקשרים, משתתפים, וחיים. זה גם יצר סוג חדש של עובד : העובד האונליין. אלו הם אנשים שעובדים משרה מלאה באינטרנט. חלק מאנשים עושים כסף בעזרת הבלוגים שלהם, אחרים עושים מינוף בעזרת שיווק תוכניות שותפים (אפייליטס), השאר מתמקדים בהספקת שירותי רשת.

בלי להתחשב באיזה סוג עסק אתם בוחרים, יש שפע של סיבות שהופכים עבודה מהבית לכל-כך מרתקת. הנה 10 מהם.

אין בוס על הראש.

לכולם מעת לעת נמאס מהעובדה שאומרים לנו מה לעשות, מציבים זמנים לא ראליים שגורמים לנו להתקע במשרד עד שעות מאוחרות, תמיד יש מישהו שצעוק כל הזמן, מכירים? אפילו אם המנהל שלכם הוא בחור נחמד, אך זה עדיין מבאס לקבל הוראות.

ברגע שעוברים לעבוד מהבית, אתם מפטרים את הבוס שלכם. עדיין יהיו לכם לקוחות, קוראים ומפרסמים שידרשו את תשומת לבכם, אבל רמת הלחץ להתמודד איתו בהשוואה לזה שיש לכם בוס, יורד באופן משמעותי.

עבודה בתנאים שלכם.

דמיינו לעצמכם שאתם מתעוררים ללא שעון מעורר הנודניק, אלא בעקיצה טבעית. ברגע שתתחילו לעבוד מהבית, תוכלו להרשות לעצמכם לקום בשעות נוחות ולא יחד עם ציפורים. אם אתם מרגישים שבלילה אתם יותר פרודוקטיביים, אז תעבדו בלילה. רוצים יום שלישי להקדיש לספורט, לכו על זה!

עבודה בתנאים מאפשרת לכם ליצור אווירה שמתאימה לכם. אפשר לעבוד בכל לבוש שתרצו (פיג'מה למשל) במקום בגדי העבודה, לשמוע מוסיקה בזמן עבודה אם היא עוזרת לכם לעבוד יותר ביעילות, וכך הלאה.

לעבוד מכל מקום.

בדרך כלל אנחנו אוהבים להגיד "עבודה מהבית", אך בעצם זה מכל מקום וזהו יתרון ענק. הדבר היחיד שאתם צריכים הוא האינטרנט. בימינו אפשר להתחבר כמעט מכל מקום: מסעדות, בארים אפילו בפארק או בחוף, אם קונים מודם סלולרי.

פרט מעניין נוסף הוא, שאפשר לטוס לטייל בעולם ועדיין להמשיך לעבוד על האתרים שלכם, כיאלו שאתם יושבים בבית. והרבה מאוד אנשים עושים את זה.

חסכון בזמן.

כאשר אתם עובדים מהבית, אתם חוסכים זמן של נסיעה בדרכים, פקקים. אפילו אם עובדים קרוב לבית, עדיין מבזבזים  זמן על נסיעה הלוך וחזור מעבודה. לדוגמא: בבוקר לוקח לכם 30 דקות להגיעה לעבודה ואותו זמן חזרה הביתה, זה כבר 60 דקות ביום. עכשיו תכפילו את השעה בכמות הימים שאתם עובדים בשנה, אפשר בקלות להגיעה ל-240 שעות בשנה.  לא חבל?

זמן זה ניתן לנצל כדי לקרוא ספרים חדשים, ללמוד נושא חדש שיכול לקדם אותכם בעסק, להקדיש אותו לילדים, לעשות ספורט או כל דבר שתרצו, זה הזמן שלכם!

דבר נוסף, אתם חוסכים כסף על תחבורה (ציבורית או דלק) ושומרים על כדור הארץ יותר ירוק!

אתם מתקשרים עם המון אנשים חדשים.

עבודה ברשת מאפשרת לכם להכיר ולהתקשר עם המון אנשים חדשים, ליצור קשרים חדשים ולחזק ישנים. כמובן שתקשורת באינטרנט לא תחליף את המפגש פנים אל פנים, אך מצד שני אתם "פוגשים" אלפי אנשים.

בהמלך העבודה האינטרנטית שלכם אתם תעבדו עם אנשים מכל העולם, מתחומים שונים ונישות שונות. בהתחלה הקשר שלכם לא יהיה כזה טוב והדוק כמו עם חברי צוות בעבודה רגילה, אך במהלך השנים הוא יכול להתחזק ולהיות הרבה יותר טוב.

ברשת יש אין ספור סיפורים על אנשים שמצאו עבודה, שותף והריצו פרוייקט אינטרנטי מאוד מצליח בלי לפגוש את הצד השני שלו פיזית.

גמישות.

לעבוד מהבית – זה גמישות, יתרון נוסף שאנשי אינטרנט נהנים ממנו. יש לכם גמישות להתנסות ולבנות אתרים שונים מכל מיני נישות, לנסות מודל עסקי אחר כל יום.

למשל אתם יכולים להתחיל בלוג על נושא שמעניין אותכם, ולאחר מכן לפתוח חנות של מוצרים לאותה נישה שתוכלו להציע לקוראים לשכם.

גמישות מספקת לכם גם כיף ותענוג מעבודה וגם רווח.

רוכשים ומפתחים כישורים עיסקיים.

כל אתר שנבנה למטרת רווח, הוא בעצם עסק קטן. בשביל עסק מצליח תצטרכו לנהל משאבים(כמו אחסון, דומיין וכו'), אנשים (מעצבים, כותבים וכו'), לקוחות(גולשים, לקוחות שקנו כו') וכך הלאה. אתם תצטרכו גם לתכנן מודל עסקי, מערך שיווקי וכו'.

על הדרך לעסק מצליח ברשת, אתם תפתחו מיומניות עסקיות חשובות, וזה משהו שמאוד חשוב!

פחות סיכונים.

מאות מליונים של אנשים עובדים בעבודות רגילות מ-9 עד 5 , כי מאמינים שזאת אופציה הבטוחה. עבודה רגילה שולחת צ'ק בסוף כל חודש, כאשר לעסק אינטרנטי או לכל עסק אחר יש הרבה עליות וירידות.

במידה מסוימת זה נכון, אך מכל ההיבטים, להיות בעל עסק אונליין( או עסק רגיל) זה פחות סיכונים ויותר יציבות. לדוגמא אם אתם עובדים בחברה, יכולים לפטר אותכם בכל רגע בכל יום. לפעמים את הכי טובים מפטרים ראשונים, כי החברה צריכה לקזז בהוצאות.

אם אתם בעלי עסק מצד שני, אף אחד לא וכול לפתר אותכם. כמובן, עסק יכול לא להביא הצלחה, אך סיכון הזה הוא תחת אחריותכם!

זה יכול להפוך לעסק גדול.

רוב האתרים מתחילים כתחביב. אם הרעיון שלכם טוב ואתם משקיעים מספיק מאמצים עליו, זה יכול להפוך אותו לעסק גדול ומצליח. רק תסתכלו על בלוג כמו Tech Crunch. התחיל אותו בנאדם אחד, והיום זאת חברה שמעסיקה מספר כתבים, עורכים והיא מגלגלת מיליונים כל שנה.

אתם לא צריכים ללכת לפסגה בשביל דוגמאות. יש מאות מעצבי אתרים, משווקי תוכניות שותפים וחברות יעוץ שהתחילו כתחביב ועם הזמן הפכו להיות לעסקים מצליחים שמכניסים רווחים לכיס.

הצלחה שלכם תלויה בעבודה שלכם.

אנחנו מאמינים שאין קיצורי דרך להצלחה. אם אתם עובדים בחברה או בעלי עסק קטן, כדי להצליח תצטרכו לעבוד קשה.

בכל אופן, הבדלים בין שני התסריטים הם גדולים מאוד. בתסריט הראשון אתם תשקיעו את כל הלב והנשמה שלכם בעסק של  מישהו אחר. בתמורה לכך כנראה תקבלו משכורת טובה, אך העובדה היא,  שהעסק הוא  לא שלכם, ומישהו אחר יקצור את כל הרווחים והיתרונות מההצלחה תשאר ללא שינוי.

מצד שני, אם אתם בעלי עסק אינטרנטי, כל המאמצים והעבודה הקשה שהשקעתם ישארו איתכם ויעזרו לגדילת העסק שלכם. אם יום אחד תצליחו לקלוע בול במטרה, תוכלו לקצור את כל הרווחים ואפילו למכור את העסק, אם תחליטו כך.

לסיכום.

אל תבינו אותי לא נכון, לעבוד מהבית ברשת זה לא פיקניק ולא תרופה המרפאת הכול. יש חסרונות גם כן, וזה לא סגנון החיים לכל אחד (כלומר, יש כאלה ששונאים לשבת מול המחשב שעות רבות). אם אתם חושבים שהיתרונות יכולים לחפר על החסרונות, תנו לעצמכם הזדמנות. אתם יכולים להתחיל לעבוד על האתרים שלכם בלי לעזוב את העבודה, אחרי כמה חודשים של עבודה מסורה כבר תהיו בעמדה יותר טובה כדי לקבל החלטה, אם אתם מוכנים לעסוק בשיווק אינטרנטי במשרה מלאה.

במקרה ותרצו ללמוד על שיווק אינטרנטי ולקבל גישה למידע נחוץ שילמד איך להקים עסק אינטרנטי,  תבוא ותבדקו במקור הכתבה OnlineProfits.com.

נ.ב.

אל תשכחו לעקוב אחריי בטוויטר valeraz@

Trackbacks